Od 19 lipca 2019 r. bezpieczeństwa na drogach powiatu kamieńskiego strzeże grupa „Speed”. W jej skład wchodzą najbardziej doświadczeni policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. Ich głównym zadaniem, jest eliminowanie agresywnych i niebezpiecznych zachowań nieodpowiedzialnych kierowców.

Do podstawowych zadań grupy należy m.in.: ujawnianie kierujących dopuszczających się niebezpiecznych wykroczeń np.: przekroczenie dopuszczalnej prędkości (także w terenie zabudowanym), nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwe zachowanie w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego etc., ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań.

W skład grupy „SPEED” wchodzą najbardziej doświadczeni policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. W trakcie służb korzystają z nowoczesnego sprzętu służbowego np. nieoznakowanego radiowozu z video rejestratorem czy ręcznego miernika prędkości (Trucam).

W okresie od 19 lipca do 30 listopada br. sama tylko grupa „SPEED”: skontrolowała 110 kierowców; ujawniła 109 wykroczeń!; ujawniła aż 65 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 5 przekroczeń dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym; zatrzymała 12 dowodów rejestracyjnych; zatrzymała 5 praw jazdy.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji drogowych. Przekraczając dopuszczalną prędkość lub łamiąc przepisy obowiązującego prawa drogowego, każdy kierowca musi liczyć się z tym, że na swojej drodze napotka „SPEED”.

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim