Nie pomagają przekazy medialne, ostrzeżenia czy policja, które kursuje po miastach i przez megafon przekonuje o potrzebie pozostania w domach. – Proszę o komunikat do mieszkańców, żeby pozostali w domach! Przez okno swojego mieszkania widzę, że ludzie mają gdzieś zakazy i prośby władz, łażą jak święte krowy i szukają wczorajszego dnia! – irytuje się jeden z Czytelników.

Inicjatywa #zostańwdomu, jest odpowiedzią społeczeństwa na trudną sytuację w kraju i apele służb sanitarnych, by przestrzegać zasad kwarantanny i nawet jeśli nie jesteśmy nią objęci, unikać wychodzenia z domu i kontaktów z dużymi grupami ludzi. To hasło promują też pracownicy służby zdrowia. „Zostaję w pracy dla Was. Wy zostańcie w domu dla nas!” – piszą w mediach społecznościowych lekarze i pielęgniarki na całym świecie. Przypominają, że to najlepszy sposób, by ograniczyć rozwój pandemii.

– Proszę o komunikaty z waszej strony do mieszkańców naszego miasta żeby pozostali w domach! Ponieważ przez okno swojego mieszkania widzę, że ludzie mają gdzieś zakazy i prośby władz, łażą jak te święte krowy, szukają wczorajszego dnia! Proszę o komunikat: „Mieszkańcy Kamienia Pomorskiego z IQ 50/75 zostańcie w domu i oglądajcie wiadomości bo wasze bezsensowne przemieszczanie doprowadzi do dramatycznych skutków o których jak widać nie macie bladego pojęcia! – apeluje jeden z Mieszkańców.

W sumie do tej pory 749 osób było zarażonych koronawirusem. 8 osób zmarło.