Punktem zwrotnym w czasie pandemii koronawirusa może być maj, uważa prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys. Jego zdaniem, do tego czasu powinny zostać zaszczepione wszystkie osoby najbardziej narażone na za zakażenie i zniknie powód, by zamykać firmy. Polski Fundusz Rozwoju to polska spółka akcyjna należąca do Skarbu Państwa oferująca instrumenty wsparcia w walce z pandemią.

„Mamy program szczepień, wydaje się, że takim punktem zwrotnym w czasie tej pandemii z perspektywy właśnie tych firm może być maj. Bo wydaje się, że do maja mamy szansę zaszczepić wszystkich seniorów i te osoby najbardziej narażone na zakażenie i wtedy zniknie ten podstawowy powód do tego, żeby zamykać firmy, starając się obniżyć poziom śmiertelności. Ponieważ te osoby będą po prostu zabezpieczone” – powiedział Borys w rozmowie z radiem RMF FM.

Szef Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys podkreślił, że są badania pokazujące wyraźnie, że restauracje, hotele, spotkania towarzyskie to są „te miejsca, gdzie to zagrożenie jest największe”. Obecnie restauracje, bary i puby nadal pozostają zamknięte. Istnieje jedynie możliwość zamawiania posiłków na wynos.