Polska Ekstraklasa zbliża się już ku końcowi i mimo kilku potknięć zaczyna być coraz bardziej oczywistym, że Legia Warszawa odzyska mistrzowski tytuł. Bardzo ciekawie zapowiada się jednak walka o udział w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. O czołowe miejsca nadal bój toczy wiele drużyn. Zmagania w polskiej Ekstraklasie oraz w innych europejskich ligach piłkarskich można śledzić na portalu Meczyki.pl, gdzie codziennie pojawia się kilkadziesiąt tekstów, a wśród nich – newsy, felietony, typy dnia, relacje meczów na żywo, wywiady czy zapowiedzi. Na portalu można zapoznać się jeszcze z wieloma innymi informacjami na temat sportu. 

Każdy użytkownik portalu Meczyki.pl otrzymuje swobodny dostęp do wszystkich najważniejszych treści na temat futbolu oraz innych dyscyplin sportowych. Można tu znaleźć najnowsze wiadomości ze świata sportu, typy dnia, relacje na żywo, podpowiedzi, gdzie oglądać dane wydarzenie sportowe w telewizji oraz w Internecie. Prowadzone są również relacje tekstowe meczów na żywo.

Na serwisie Meczyki.pl można znaleźć również zawsze aktualne tabele ligowe, statystyki piłkarzy i drużyn oraz o wiele więcej szczegółów, które pomagają m.in. w doborze typów na dziś do zakładów. Strona posiada również najszybszy internetowe livescore, czyli spis wyników wszystkich bieżących meczów na żywo. Po kliknięciu w wybrane spotkanie można zapoznać się także z jego statystykami i sprawdzić wyniki meczów.

Bardzo wiele ciekawych i wartych śledzenia rzeczy dzieje się aktualnie nie tylko w największych ligach piłkarskich w Europie, ale także w polskiej Ekstraklasie. Legia Warszawa ma dość sporą przewagę na tym etapie sezonu i najpewniej odzyska utracone przed rokiem na rzecz Piasta Gliwice mistrzostwo Polski. Do tego sukcesu wciąż trzeba wykonać kilka znaczących kroków, ale zespół jest w takiej formie, że mało kto wyobraża sobie w tym momencie inny scenariusz, niż ostateczny triumf klubu ze stolicy Polski. 

Najbardziej prawdopodobne jest to, że w przyszłym sezonie w Lidze Europy Polskę reprezentować będą Piast Gliwice oraz Lech Poznań. To właśnie te drużyny plasują się na podium Ekstraklasy. W walce o puchary uczestniczy jeszcze Śląsk Wrocław, który ma tyle samo punktów co Lech Poznań i wciąż trzeba traktować go w tym kontekście poważnie. Wszystkie drużyny czekają pod koniec sezonu same trudne mecze i nikt nie będzie rozdawał punktów za darmo. 

Po kilku fatalnej serii porażek w końcu przełamała się również Cracovia. “Pasy” mogą bardzo żałować tej złej passy, ponieważ teraz na pewno byłyby na podium. Klub doświadczył jednak wielu problemów wewnętrznych, nie tylko sportowych i musiał sobie z nimi jakoś poradzić. Na pewno odbiły się one jednak na atmosferze w szatni, co w bardzo negatywny sposób odbiło się na wynikach. 

Przez jakiś czas zapowiadało się, że miejsce w europejskich pucharach w przyszłym sezonie zapewni sobie Pogoń Szczecin, która zaliczyła bardzo dobry początek sezonu. Później jednak coś się zepsuło, “Portowcy” zaczęli tracić punkty w meczach, w których nie powinni tego robić i to wszystko przełożyło się na ich pozycję. Na ten moment Pogoń Szczecin ma do nadrobienia kilka punktów do podium. To da się zrobić, ponieważ zostało jeszcze trochę meczów i punktów do zdobycia. Zadanie będzie jednak bardzo trudne, bo każdemu bardzo zależy na udziale w europucharach. Przewagę mają zespoły, które aktualnie plasują się na podium, ponieważ mają wszystko w swoich rękach. 

Najmniejsze szanse na udział w europejskich pucharach z klubów, które dostały się do grupy mistrzowskiej, czyli czołowej ósemki, daje się Jagiellonii i Lechii Gdańsk. Oczywiście, pozostało jeszcze wiele punktów do zdobycia, ale forma tych drużyn nie pozwala kibicom na dawanie sobie wielkich nadziei związanych z zajęciem miejsca na podium. Pamiętamy sezon, kiedy zespoły z Białegostoku i Gdańska walczyły do samego końca o mistrzostwo, ale tym razem będą musiały zadowolić się zwyczajnie miejscem w czołowej ósemce. 

Są to tylko prognozy. Aktualnie w tabeli polskiej Ekstraklasy panuje niesamowity ścisk i wciąż wszystko może się zdarzyć.