Ponad 50 osób przebywa w kwarantannie w ośrodku wypoczynkowym w Rewalu. Wszystko po tym, jak okazało się, że jedna z turystek jest zakażona wirusem SARS-COV-2. Jak ustalił Superportal24 turyści przyjechali do Rewala ze Śląska. Podczas pobytu jedna z osób poczuła się źle. Kobieta miała narzekać na duszności i ból w klatce piersiowej.

Ratownicy medyczni, którzy w minioną niedzielę przyjechali do kobiety, początkowo podejrzewali problemy z sercem. Jednak test na koronawirusa potwierdził zakażenie wirusem SARS-COV-2. Kolejny pozytywny wynik wyszedł u partnera kobiety. Oboje trafili do szpitala w Szczecinie. Pozostali turyści i dwie osoby z personelu zostali objęci kwarantanną. Łącznie w kwarantannie jest ponad 50 osób.

Właściciel ośrodka wypoczynkowego w rozmowie z reporterem SuperPortalu24 zapewnił, że wszystkie osoby są odizolowane. Na szczęście dość luksusowy kompleks wypoczynkowy składa się z kilku budynków. Goście mieszkają w tak zwanych „bungalow”. Każdy budynek ma osobne wejście. Personel ośrodka dostarcza gościom jedzenie do pokoju.

Kwarantanna w ośrodku potrwa do 27 czerwca.