Wysoka grzywna może grozić mężczyźnie, który zlekceważył zasady nałożonej na niego kwarantanny domowej. 29-letniego mieszkańca gminy Międzyzdroje, nie było w miejscu zamieszkania podczas wczorajszej kontroli. Jak oświadczył „miał taką potrzebę”. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci codziennie przeprowadzają kontrole osób przebywających w kwarantannach domowych. Jak dotąd, mieszkańcy powiatu kamieńskiego, na których nałożono taki obowiązek, stosowali się do zaleceń, wykazywali się wielką odpowiedzialnością i solidarnością w walce z rozprzestrzeniającym się wirusem.

Niestety, wczorajsza (29.03.2020 r.) kontrola u 29-letniego mieszkańca gminy Międzyzdroje pokazała, że nie każdy przestrzega obowiązujących zaleceń.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach odebrali informację, według której jedna z osób poddanych kwarantannie opuściła miejsce zamieszkania. Informacja ta niestety potwierdziła się. Mężczyzny nie był w domu. Nie odpowiadał też na próby nawiązania z nim kontaktu telefonicznego. Mundurowi odnaleźli jednak nieodpowiedzialnego 29-latka, który powiedział policjantom, że nie stosował się do odbywania kwarantanny, bo miał taką potrzebę.

Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Wobec osób, które nie stosują się do decyzji o kwarantannie, wyciągane będą surowe konsekwencje. O takich przypadkach policjanci informują służby sanitarne, które mogą nałożyć karę nawet 30 tys. złotych.

Pamiętajmy!

Nie przestrzeganie zasad kwarantanny może skutkować rozprzestrzenianiem się epidemii. To od nas samych zależy czy wygramy tę walkę. Dlatego nie bagatelizujmy poleceń i wytycznych instytucji państwowych, aby nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem.

st. sierż. Aleksandra Berenda