– Dziś jak mało kiedy wcześniej urealnia się w świecie „pragnienie”, pragnienie miłości – mówi ks. Leszek Tokarzewski w słowie do Mieszkańców. W tym trudnym czasie rozprzestrzeniania się wirusa, kapłan prosząc o rozwagę wskazuje jak ważna jest troska o siebie i drugiego człowieka.

Dziś jak mało kiedy wcześniej urealnia się w świecie „pragnienie”, pragnienie miłości. Wobec siebie nawzajem, wobec chorych i objętych kwarantanną, wobec tych którzy są blisko nas i którzy są daleko. Dziś to „pragnienie” urealnia się w kontakcie telefonicznym czy internetowym. Warto wtedy pamiętać o sobie nawzajem, skierować do naszych bliskich kilka miłych słów tak ważnych i podtrzymujących na duchu. W świecie i rzeczywistości, która tak mocno na naszych oczach zmienia swoje oblicze – mówi ks. Leszek Tokarzewski.

Kapłan podkreśla, że świat który znaliśmy do wczoraj, dziś stawia nas w zupełnie nowym obliczu egzystencji.

Egzystencji naznaczonej „pragnieniem” – pragnieniem miłości. Dziś w sposób szczególny naszą modlitewną troską otaczamy wszystkich, którzy w tym niełatwym czasie pozostają w domach, łącząc się z nami w przekazach medialnych. Dziękując jednocześnie za waszą rozwagę i troskę o siebie i drugiego człowieka – dodaje ks. Tokarzewski.