Nikt tak naprawdę nie wie, jak zakończy się sytuacja związana z kamieńskim szpitalem św. Jerzego. Wszystko wskazuje na to, że placówkę której obecnym operatorem jest wrocławskie EMC w najbliższym czasie będzie czekać zmiana zarządcy. Choć rozstrzygnie się to do końca roku, to niektórzy już dziś wypinają pierś po ordery. 

Szpital w Kamieniu Pomorskim. Temat, którym zajmuję się od wielu miesięcy i ciągle mam nadzieję, że uda się przekazać Mieszkańcom pozytywne wiadomości. A prawda jest taka, że o tę placówkę walczą tak tylko trzy osoby, widoczne na zdjęciu i przewodniczący Rady Powiatu Sebastian Mamzer. Temat utrzymania szpitala nie jest tematem istotnym dla żadnego posła partii rządzącej, reprezentującego ziemię zachodniopomorską, nie jest istotny także dla radnych PiS-u. W ciągu najbliższych dwóch tygodni powinna być odpowiedź, co dalej ze szpitalem – ale w tym momencie nie potrafię przewidzieć, jaka. Ze swojej strony mogę zapewnić, że o utrzymanie Szpitala w Kamieniu Pomorskim walczę i będę walczył do samego końca… – stwierdza na swoim Facebookowym profilu poseł Artur Łącki.

Wpis posła wywołał prawdziwą burzę. To próba wykorzystania sytuacji kamieńskiego szpitala do zbijania kapitału politycznego Pana i Pana kolegów – grzmi Krzysztof Kronenberg.

Jako członek Zarządu Powiatu w Kamieniu Pomorskim od początku brałem udział w działaniach dotyczących sytuacji naszego kamieńskiego szpitala. Dwukrotnie uczestniczyłem w spotkaniach z Zarządem Spółki EMC w Zielonej Górze, również z Zarządem Spółki i dyrektorem Szpitala w Starostwie, a także z dyrektorem szczecińskiego oddziału NFZ, z burmistrzami na konwencie burmistrzów powiatu kamieńskiego i muszę stwierdzić, że na żadnym z tych spotkań a także na posiedzeniach Zarządu Powiatu poświęconych szpitalowi, czy też sesjach Rady Powiatu, nie odnotowałem Pana obecności. Ten post to próba wykorzystania sytuacji kamieńskiego szpitala do zbijania kapitału politycznego Pana i Pana kolegów. Podkreślenie tego faktu, że tylko 3 osoby widoczne na zdjęciu walczą o szpital jest co najmniej nie na miejscu i pozostawię to bez komentarza. Spółka EMC, która obecnie prowadzi działalność medyczną w kamieńskim szpitalu ponosi straty (jak większość szpitali w Polsce) i deklaruje chęć prowadzenia szpitala nadal, jednakże na innych warunkach. Od półtora roku trwają negocjacje i rozmowy z Zarządem EMC a także z przedstawicielami innych firm zainteresowanych prowadzeniem szpitalnej działalności medycznej w Kamieniu Pomorskim, ale myślę, że Pan dowiedział się o tym dopiero w ostatnim czasie na spotkaniu ze Starostą. Jeżeli Spółka EMC mimo wyrażanej chęci współpracy zakończy działalność, konieczne będzie przyjęcie innego rozwiązania. Możliwych jest wiele wariantów. Powołanie spółki powiatowej, ogłoszenie przetargu na wybór nowego operatora szpitala lub połączenie z już istniejącym szpitalem wojewódzkim w Gryficach. Jednym z najgorszych byłby wariant całkowitej likwidacji szpitala, który jest możliwy gdy zamiast działać merytorycznie działa się politycznie – dodaje Kronenberg.