Już po raz 19 w Sułominie spotkają się miłośnicy country, folk i bluesa. Organizatorzy szacują, że przez te wszystkie lata Western Piknik odwiedziło blisko 300 tys. widzów. W tym roku na gości czekają aż 4 dni muzycznej uczty w wykonaniu takich artystów jak Rednex, Sebastian Riedel i Cree czy Greenwood.

Parada motocykli i konkursy dla dwóch śladów, wybory miss i mistera obiektywu, konkurs strojów, warsztaty słynnego line dance, a nawet mechaniczne rodeo – to tylko niektóre z atrakcji jakie można będzie zobaczyć w dniach 21 – 24 lipca 2016 r. w Sułominie na kolejnym Western Pikniku. 19 już edycji wydarzenia to – jakże mogłoby być inaczej – 19 zespołów muzycznych. Swoją obecność zapowiedziały także kluby motocyklowe i samochodowe (pojazdy amerykańskie i off-road) oraz wystawcy, handlowcy i gastronomicy z Polski i całej Europy.

W trakcie imprezy promowana będzie kultura ludowa Polski w postaci tańca, muzyki, sztuk plastycznych i rękodzieła. Przez wiele lat honorowy patronat nad imprezą sprawowała Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej w Polsce. W 2009 r. wydarzenie otrzymało nagrodę marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za „Najlepsze wydarzenie turystycznej promujące region zachodniopomorski” a w 2015 r. piknik został uhonorowany nagrodą „Woliński Światowid 2015” Burmistrza Miasta i Gminy Wolin. Wydarzenie zostało wsparte środkami Urzędu  Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.