Młodsi i starsi wzięli udział w organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim warsztatach tworzenia kotylionów. Wykonywali je wszyscy – uczniowie szkół podstawowych, przedszkolaki, liczna grupa podopiecznych WTZ, Seniorzy jak i zwykli Mieszkańcy.

Dzięki wytężonej pracy przy akompaniamencie pieśni patriotycznych, powstało mnóstwo kotylionów, które będą rozdawane w trakcie poniedziałkowych obchodów 101. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przypomnijmy co będzie się działo:

11 Listopada godzina 15:00 – Biegi dla dzieci „Rusz śmiało swoje ciało”, Amfiteatr oraz Marina w Kamieniu Pomorskim w ramach programu społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski / Biuro zawodów – Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim.

117.00 w kamieńskiej katedrze zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych, oficjalnych delegacji oraz mieszkańców. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerują spod katedry na plac pod Ratusz Miejski, gdzie odbędzie się wspólne odśpiewanie hymnu, podniesienie Flagi Państwowej na maszt,  apel patriotyczny, okolicznościowe przemówienia, występy artystyczne, złożenie kwiatów. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości na uczestników czekać będzie ciepły poczęstunek oraz ognisko.

Dodatkową atrakcją będzie pokaz grafiki laserowej. Po uroczystościach zapraszamy do Sali Konferencyjnej w Ratuszu Miejskim na program muzyczny „Cicha Miłość” zespołu Strefa Dźwięku i wspólne śpiewanie piosenek i pieśni patriotycznych. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w obchodach 101. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

źródło:
UM w Kamieniu Pomorskim,
MOSiR Kamień Pomorski