O tym, że warto pamiętać o obowiązkowym zakrywaniu twarzy przekonuje się coraz więcej osób w sklepach. Przypominamy, w Polsce wciąż obowiązuje nakaz noszenia maseczek w obiektach zamkniętych. Zapominalstwo może kosztować nawet 500 zł.

Nasi Czytelnicy nieustannie informują o osobach, które pomimo nakazu używania maseczek wciąż pojawiają się w sklepach bez obowiązkowego zakrywania twarzy. Takie obrazki są powszechne w zasadzie w każdej miejscowości, a nawet środkach transportu.

 Jestem emerytem na urlopie w Dziwnowie. Niepokoi mnie brak noszenia masek w sklepach i komunikacji „Emil-Bus”. Szczególnie w małych sklepach nikt nie zakłada masek, obsługa tez bez masek. Jechałem w piątek z Kamienia do Dziwnowa busem i na 9 osób w busie tylko ja miałem maskę. Uważam ze jest za mało ostrzegawczych komunikatów, ciągłego przypominania, o obowiązku noszenia masek w sklepach i komunikacji. Sanepid, policja i straż miejska powinna kontrolować i nakładać kary z brak masek! – stwierdza jeden z naszych Czytelników.

fot. Spolecznoscmiedzyzdroje.pl