W wolińskiej Marinie odbył się, zorganizowany wspólnie przez Uczniowski Klub Sportowy Albatros oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji konkurs piosenki żeglarskiej. Impreza wspierana była również przez Lokalną Grupę Rybacką.

Uczestnicy występowali w kategoriach wiekowych klas I-III, IV- VI oraz VII-VIII, w podziale na solistów i zespoły/duety. W piosenkarskich zmaganiach brali udział artyści reprezentujący Szkoły Podstawowe z Dargobądza, Troszyna i Wolina oraz reprezentanci Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji, jak również zespół III Drużyny Harcerskiej Gryf Wolin.

Wszyscy młodzi artyści wykazali się wspaniałym warsztatem wokalnym. Atmosfera jaką stworzyli wykonawcy i publiczność była wyjątkowo mikołajkowo-żeglarska. Dziękujemy wszystkim przybyłym na tę imprezę, przede wszystkim artystom za ich nieocenione występy oraz opiekunom za wspaniałe przygotowanie swoich podopiecznych. Mamy nadzieje, że za rok spotkamy się ponownie w równie wspaniałym składzie!

Komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie wyłaniając zwycięzców z każdej kategorii. Oceniany był dobór repertuaru, warunki głosowe, interpretacja utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne. Poniżej lista zwycięzców i uczestników:

ZWYCIĘZCY
KLASY I-III:
SOLIŚCI – MAJA CZAJA, PSP WOLIN
ZESPOŁY – ZESPÓŁ II KLASA, PSP TROSZYN
KLASY IV-VI:
SOLIŚCI – MARTYNA ZELEK, GMINNE CENTRUM SPORTU, TURYSTYKI I REKREACJI GMINY WOLIN, UCZENNICA PSP WOLIN
ZESPOŁY – DUET ZUZIA ZIEMKOWSKA I HANIA ZUŻEWICZ, PSP WOLIN
KLASY VII-VII:
SOLIŚCI – KATARZYNA SZAFRANOWSKA, PSP WOLIN
ZESPOŁY – GRYFUSIE, III DRUŻYNA HARCERSKA GRYF WOLIN
POZOSTALI UCZESTNICY
KLASY I-III
ZESPÓŁ „KORSARZE”, PSP TROSZYN
ZESPÓŁ PSP WOLIN
KLASY IV-VI
SOLISTKA ANASTAZJA OZYCH, PSP DARGOBĄDZ
SOLISTKA KAROLINA CHARÓW, PSP DARGOBĄDZ
KLASY VII-VIII
SOLISTKA DIANA KOZŁOWSKA, GMINNE CENTRUM SPORTU, TURYSTYKI I REKREACJI GMINY WOLIN, UCZENNICA PSP WOLIN
SOLISTKA HANIA BIAŁEK, GMINNE CENTRUM SPORTU, TURYSTYKI I REKREACJI GMINY WOLIN, UCZENNICA PSP WOLIN