Rząd Mateusza Morawieckiego ma ogłosić dzisiaj nowe koronawirusowe obostrzenia, które miałyby wejść w życie 28 grudnia. Restrykcje dotyczyć mają – jak wynika z ustaleń dziennikarzy RMF FM – zwłaszcza hoteli i najprawdopodobniej stoków narciarskich. Wirtualna Polska donosi natomiast, że pod uwagę brany jest również scenariusz zakazu przemieszczania się w sylwestra.

Według ustaleń dziennikarzy RMF FM, pod uwagę brany jest w rządzie pomysł całkowitego zamknięcia stoków narciarskich i hoteli: tuż po świętach Bożego Narodzenia, najprawdopodobniej od 28 grudnia.

Założenie jest takie, by w okresie sylwestra i szkolnych ferii całkowicie zatrzymać w Polsce ruch turystyczny.

W przypadku hoteli zakazane miałoby więc zostać przyjmowanie gości w podróżach służbowych.

Z kolei według nieoficjalnych ustaleń Wirtualnej Polski, wśród nowych obostrzeń będzie również zakaz przemieszczania się w sylwestra.

„Zakaz przemieszczania się w sylwestra ma dotyczyć podróży między miastami. Imprezę będzie można zorganizować w kameralnym gronie do 5 osób, najlepiej w gronie rodzinnym” – cytuje portal swego „informatora z otoczenia kancelarii premiera”.

Wirtualna Polska zaznacza jednak, że – według jej nieoficjalnych ustaleń – nie będzie to twardy zakaz, którego złamanie byłoby karane, a raczej zalecenie, aby bez potrzeby nie opuszczać domów.