Zwiększenie środków na wydatki inwestycyjne, określenie limitu zobowiązań zaciąganych kredytów, pożyczek czy papierów wartościowych oraz uchwalenie wieloletniej prognozy finansowej – to najważniejsze punkty wtorkowej (23.10) zwołanej na wniosek Burmistrza Mateusza Bobka tzw. sesji nadzwyczajnej.

Na początku sesji burmistrz odniósł się do pojawiających się doniesień medialnych dotyczących sprzedaży molo. – Zdecydowanie zaprzeczam temu, że molo zostało sprzedane. Jeśli pojawi się projekt budowlany, na pewno zapoznamy z nim opinię publiczną. Jednak inwestycja ta jest mocno skomplikowana, nie wiadomo czy w ogóle dojdzie ona do skutku – podkreślał Mateusz Bobek.

Dalsza część obrad dotyczyła kwestii budżetowych. Zwiększono ilość środków na remont odcinka chodnika ul. Promenada Gwiazd od skrzyżowania z ul. Kościuszki i Pomorską (30 tysięcy złotych), określono limit zobowiązań z tytułu zaciąganych kredytów i pożyczek, emitowanych papierów wartościowych oraz innych zobowiązań. Ostatnim punktem było uchwalenie wieloletniej prognozy finansowej na 2019 – 2035.

źródło:
Joanna Ścigała
Rzecznik Prasowy UM
w Międzyzdrojach
fot. Krzysztof Grądz