20161222_103757_resized

Jak tradycja  nakazuje przed świętami Bożego Narodzenia w wielu miejscach rozbrzmiewają polskie kolędy. Uniwersytecki chór kolędował już na Jarmarku Świątecznym, będzie jeszcze śpiewał kolędy w Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie , a w czwartek przed wigilią został zaproszony do  Przedszkola nr 1 w Kamieniu Pomorskim aby zaśpiewać  dla dzieci.

Najstarsze grupy przedszkolaków zgromadzono na Sali gimnastycznej, na której została zbudowana piękna bożonarodzeniowa szopka , a sala została odpowiednio na świąteczny czas udekorowana.

20161222_105228-1_resized

Słuchacze UTW przygotowali dla przedszkolaków niespodziankę- quiz.  Na pianinie były grane urywki najbardziej znanych i lubianych polskich kolęd oraz popularne melodie, a dzieci miały za zadanie odróżnić czy to jest kolęda, a jeśli tak – to podać jej tytuł. Trzeba przyznać, że starszaki zdał „egzamin”

20161222_110122_resized

na medal. Następnie członkowie uniwersyteckiego chóru odśpiewali kilka kolęd,  a wtórował im chór dziecięcych głosików i personelu przedszkola. Było bardzo sympatycznie i urokliwie.

UTW Kamień Pomorski