Dziś tj. 28 lipca podczas cyklu „Klasyczne Wtorki” o godzinie 18:00 w Parku Chopina wystąpi dla Państwa Karolina Kłosowska.

Karolina Kłosowska urodziła się 17 sierpnia 1994 roku w Toruniu, gdzie ukończyła tamtejszą Szkołę Muzyczną I i II stopnia. W latach 2013-2016 studiowała w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, gdzie doskonaliła swoje umiejętności pod kierunkiem prof. Macieja Pabicha. Obecnie jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie kształciła swoje umiejętności w klasie prof. Janusza Olejniczaka. Już od najmłodszych lat często występowała jako solistka na terenie całej Polski oraz za granicą. Grała w wielu ośrodkach kulturalnych w kraju, a do najważniejszych z nich należą m. in. Filharmonia Narodowa, Filharmonia Opolska, Studio Polskiego Radia w Katowicach oraz Łazienki Królewskie. W 2009 roku zadebiutowała jako solistka z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną.

Przez wiele lat uczęszczała na kursy i warsztaty, gdzie miała okazję udoskonalać swoje umiejętności u najwybitniejszych profesorów, jak m. in. Janusz Olejniczak, Zbigniew Raubo, Wojciech Świtała, Jerzy Sterczyński, Andrzej Tatarski oraz Kalman Drafi.

W 2016 roku została stypendystką Fundacji Piotra Klera. W 2019 zakończyła pracę nad swoją debiutancką płytą, w której znajdą się utwory m. in. W. A. Mozarta i F. Chopina. W programie:

  • F. Chopin: 4 mazurki op. 17
  • 2 mazurki op 63- nr 2 f-moll i nr 3 cis-moll
  • 2 walce op 64- nr 1 Des-dur i nr 2 cis-moll
  • Scherzo b-moll op 31
  • Barcarolla op 60
  • R. Schumann: Phantasiestucke op. 12, zeszyt I

Zapraszamy serdecznie!

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach