Jutro, 21 lipca podczas cyklu „Klasyczne Wtorki” o godzinie  18:00 w Parku Chopina wystąpią dla Państwa:

Michał Landowski – pianista, kameralista. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Sztuki w Szczecinie, obecnie pracuje na Wydziale Wokalnym macierzystej uczelni. Jest laureatem konkursów pianistycznych w Austrii i we Włoszech. Występował na festiwalach w kraju i za granicą. W swoim dorobku posiada trzy płyty z kameralną twórczością wokalną.

Julita Jabłonowska – sopranistka, tegoroczna absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie dr hab. Katarzyny Dondalskiej i mgr Tomasza Krzysicy. Uczestniczyła w wielu Kursach Mistrzowskich, prowadzonych przez m. in. Iwonę Sobotke, Izabelę Kłosińską, Ewę Podleś, Stefanię Toczyską. Debiutowała w partii Panny Ewy w operze „Hrabina” St. Moniuszki. Wcieliła się również w postać Malutkiej Dziewczynki podczas prapremiery opery „Król Łokietek czyli Wiśliczanki” Józefa Elsnera w Filharmonii Koszalińskiej. Laureatka 3-go miejsca podczas I Wydziałowego Konkursu Wokalnego im. St. Moniuszki organizowanego przez Akademie Sztuki w Szczecinie oraz 3-go miejsca podczas Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Mławie.

Aleksandra Grzelak – sopranistka, absolwentka AM im. I.J. Paderewskiego na wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i muzyki kościelnej. Współpracuję z chórami jako emisjonista głosu, związana ze Stowarzyszeniem Młodzieży Polonijnej, gdzie prowadzi letnie kursy i Letnią Akademią Języka Polskiego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza
w Poznaniu.

Joanna Sinkiewicz – sopranistka, studentka 1 roku Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie dr hab. Katarzyny Dondalskiej. Śpiewała podczas Gali Rozdania Fryderyków w 2018 i 2019 roku, występowała na deskach sceny opolskiej podczas Koncertu Premier w Opolu 2018, brała udział w Top of the top Festival w Sopocie 2019 w Operze Leśnej, zagrała koncert
w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Występowała w duetach z osobami takimi jak: Kasia Kowalska, Łukasz Rostkowski, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Natalia Nykiel, Pianohooligan czyli Piotr Orzechowski. W 2019 roku reprezentowała Polskę podczas konkursu Eurowizji w Tel Avivie. 

Serdecznie Zapraszamy!
Międzynarodowy Dom kultury w Międzyzdrojach