Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach zaprasza na koncert z cyklu Klasyczne Wtorki, który odbędzie się 11 sierpnia o godzinie 18.00 w Parku Chopina.  Wystąpi duet Dominika Szydło -Salik i Kazimierz Salik.

Dominika Szydło-Salik – absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie altówki dra hab. Tadeusza Wykurza. Koncertuje w Polsce i za granicą (w salach koncertowych Niemiec jako członek orkiestry oraz Hiszpanii jako solistka). Współpracowała z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, nagrywała podkłady płytowe dla Beaty Kozidrak oraz Justyny Steczkowskiej. Podczas trasy koncertowej „Orkiestra Złotych Przebojów występowała z Felicjanem Andrzejczakiem, Nataszą Urbańską, Mateuszem Ziółko i Małgorzatą Ostrowską oraz podczas trasy koncertowej „Kalejdoskop” z Andrzejem Piasecznym.

Dwukrotnie była asystentem profesora dla najmłodszej grupy uczestników na Międzynarodowym Kursie Muzycznym w Cobisie (Hiszpania) oraz była nauczycielem w Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej „Elementarz” w Katowicach.

Obecnie współpracuje z orkiestrą Teatru Rozrywki w Chorzowie oraz Orkiestrą Kameralną Silesian Art Collective. Jest laureatką III miejsca na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych im. Bohdana Warchala w Słowacji oraz wraz z kwartetem smyczkowym I nagrody na XIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie.

Kazimierz Salik – w 2012 roku ukończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie organów prof. Witolda Zabornego. W 2017 roku ukończył studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na specjalności „organy – muzyka kościelna” w klasie organów dr hab. Krzysztofa Lukasa. Jako słuchacz i uczestnik brał udział w warsztatach prowadzonych przez: Bruno Oberhammera, Jean-Luc Perrot, Jana Piet Knijfa, Władysława Szymańskiego, Karola Gołębiowskiego i Juliana Gembalskiego. W swojej działalności liturgicznej jako organista-akompaniator współpracował z: Scholą Klerycką Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach, Ośrodkiem Liturgicznym Ruchu Światło-Życie Archidiecezji katowickiej a obecnie współpracuje z Kurią Metropolitalną w Katowicach. W trakcie studiów organizował koncerty muzyki organowej w kościele Wniebowzięcia NMP. W maju 2017 roku zdobył wyróżnienie w konkursie kompozytorskim na „Pieśń ku czci Matki Boskiej Opolskiej” za „Aklamację ku czci Matki Bożej Opolskiej”. 

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
www.mdkmiedzyzdroje.com