Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach zaprasza na koncert z cyklu Klasyczne Wtorki 18 sierpnia o godzinie 18:00 w Parku Chopina. Wystąpi Duet Claro de Luna, duet fortepianowo-skrzypcowy. Zespół tworzą – Alicja Gutowska-Martinez – pianistka oraz Daniel Martinez-Gomez – skrzypek. Artyści koncertują wspólnie od 2014 roku, występując zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Alicja Gutowska-Martinez swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej w Będzinie, następnie kontynuowała ją w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Bytomiu. Obecnie jest studentką Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu dr. adt. Huberta Salwarowskiego. Uczestniczyła w wielu przesłuchaniach i konkurach fortepianowych.  Swoje zdolności rozwijała także  uczestnicząc kilkukrotnie w Międzynarodowych Mistrzowskich Kursach Pianistycznych we Wrocławiu, przeznaczonych dla wybitnie utalentowanych młodych pianistów.

Artystka prowadzi aktywną działalność koncertową. Występuje zarówno jako solistka, jak i kameralistka. Koncertowała m.in. w Filharmonii Wrocławskiej, w Dworku Chopinowskim w Dusznikach Zdroju, w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu, wielu miastach i za granicą. Pianistka posiada szeroki repertuar obejmujący utwory od baroku po muzykę XX i XXI wieku.  

Alicja zajmuje się także promowaniem muzyki w Zagłębiu. W 2014 roku współpracowała jako pianistka z Muzeum Zagłębia w Będzinie, a w 2015 roku zajmowała się prowadzeniem koncertów w ramach I Zagłębiowskiego Festiwalu Organowego. Pianistka za swoje osiągnięcia artystyczne kilkakrotnie otrzymała stypendium Powiatu Będzińskiego. Daniel Martínez Gómez  muzyczną edukację rozpoczął w Szkole Muzycznej w Lliri (Hiszpnia), następnie kontynuował naukę w Konserwatorium Muzycznym w Lliri w klasie skrzypiec i fortepianu, a  w 2012 ukończył Wyższe Konserwatorium Muzyczne w Walencji, gdzie studiował grę na skrzypcach oraz kompozycję. Dzięki trzykrotnemu wygraniu prestiżowego konkursu organizowanego przez Instytut Muzyki w Walencji, odbywał staż artystyczny na Akademii Muzycznej w Krakowie (2013) oraz na Akademii Muzycznej w Katowicach (2014, 2015). 

Daniel jest laureatem konkursów skrzypcowych, pianistycznych oraz konkursów w dziedzinie kompozycji. Jego dzieła zostały wydane przez hiszpańskiego wydawcę „Tot per l’Aire” oraz nagrane w Konserwatorium Muzycznym w Lliri. Daniel jest również autorem muzyki do kilku filmów. Daniel Martínez Gómez prowadzi aktywną działalność koncertową. Występował solo, kameralnie i jako członek orkiestry na całym świecie, m.in. na Kubie, w Hiszpanii, w Polsce i  na Malcie.

Serdecznie zapraszamy!

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach