W Dziwnowie jest wiele lokali, w których można napić się kawy i zjeść deser. Co kilka kroków napotykamy lodziarnie i punkty z goframi. Jednak jest tam miejsce, które swoją aurą przyciągnie wzrok każdego, kto tylko przechodzi obok. To ukojenie zmysłów i spokój, którego szukamy. Pomimo lokalizacji w centrum ruchu ulicznego, znajdziecie tam wytchnienie, a nawet chwile zapomnienia. 

Miodzio Caffe jest wyjątkowym miejscem, w którym można napić się świetnej kawy, przygotowanej z najlepszej jakości ziaren. Koneser rozpozna jej jakość po samym zapachu, który unosi się w powietrzu. Wizytówką tego miejsca stały się także gofry przygotowane z pełną starannością i zaangażowaniem. Wypiekane dla każdego indywidualnie i skomponowane według życzeń klienta. Nie jest trudno przyrządzić gofry, lecz w tych, które są Miodzio Caffe czuć smak pasji. Głównym dodatkiem do tej słodkości stała się bita śmietana, która nie jest gotowym produktem kupionym w markecie, lecz wytworem przyrządzanym na miejscu ze składników pochodzących od lokalnych sprzedawców.

O słodkościach, które znaleźć można w Miodzio Caffe długo by pisać…jednak jest tam jeszcze coś, o czym należy wspomnieć. To miejsce poza kawiarnią stało się także swego rodzaju galerią sztuki. Obiektem ciekawym do odwiedzenia dla tych, którzy posiadają dusze artystyczne i oko chcące dostrzec piękno w malarstwie. Znajdziecie tam prace lokalnego artysty, o którym zapewne wielu mieszkańców Dziwnowa już słyszało. 

Leszek Józef Matlak jest nie tylko autorem obrazów w Miodzio Caffe, ale także współtwórcą ilustracji do znanej każdemu z Nas bajki „Reksio”, która swoją premierę miała w 1967 roku. Posiada galerie LESTA, gdzie podziwiać można jego prace i jest niewątpliwie jedną z ciekawszych osobowości Dziwnowa. 

To wszystko tworzy niesamowity klimat, pozwala zrelaksować się, odetchnąć, a dodatkowo zadowolić podniebienie nawet najbardziej wymagających Gości. Zajrzyjcie do Miodzio Caffe, by poczuć pozytywną aurę, dobrze zjeść, obejrzeć wspaniałe obrazy, a może nawet uda Wam się spotkać lokalnego artystę.