To nie był dobry weekend dla dwójki mieszkańców Powiatu Kamieńskiego, którzy pomimo surowych restrykcji zdecydowali się wsiąść za kierownice będą pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich 72 – latek wydmuchał w trakcie kontroli ok 1,5 promila alkoholu, drugi 64 – letni kierujący ok. 0,4 promila. 

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce 14.03.2020 r. (sobota), w Kamieniu Pomorskim na ul. Szczecińskiej, ok. godziny 14:40. Według zgłoszenia, doszło do kolizji drogowej. Zgodnie z ustaleniami, 64-letni mieszkaniec gminy Golczewo, kierujący pojazdem osobowym marki Peugeot nie zachował należytej odległości za poprzedzającym pojazdem marki VW, na skutek czego najechał na jego tył. 

W trakcie interwencji policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim sprawdzili stan trzeźwości obydwu kierujących. Okazało się, że sprawca kolizji znajdował się w tzw. stanie po użyciu alkoholu. Urządzenie pomiarowe wskazało, że 64-latek miał ok. 0,4 promila alkoholu w organizmie. W związku kierowaniem pojazdem w stanie po użyciu alkoholu, mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Czynności w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kamieniu Pomorskim.

Drugie ze zdarzeń również miało miejsce 14.03.2020 r. (sobota). Około godz. 18:40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim odebrał zgłoszenie, według którego do jednego ze sklepów spożywczych w Dziwnowie, przyjechał nietrzeźwy mężczyzna. Miał on kierować samochodem osobowym marki Renault. Na miejsce zdarzenia zadysponowano kamieńskich funkcjonariuszy. W momencie, gdy kierujący zauważył policjantów starał się szybko odjechać ze sklepowego parkingu. Nie reagował na światła błyskowe i sygnały dźwiękowe radiowozu. Mundurowi szybko uniemożliwili mu dalszą ucieczkę. W trakcie czynności z 72-letnim mieszkańcem gminy Dziwnów okazało się, że kierował on pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Miał ok. 1,5 promila alkoholu w organizmie. W związku z powyższym, mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Czynności w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kamieniu Pomorskim.

sierż. Aleksandra Berenda