Jagory i Voronov

Powiat Kamieński jest słynny w wielu imprez kulturalnych – lokalnych i międzynarodowych, odwiedzają nas artyści i zespoły z całej Polski, docierają z różnych zakątków świata. Karawana Kultury Lata Artystycznego w tym roku świętuje swoje 12-lecie.

Na początku były to koncerty amatorskich zespołów spędzających wakacje nad Bałtykiem, jednak olbrzymi potencjał regionu – walory turystyczne, warunki i możliwości sceniczne, wspaniała publiczność pragnąca przedstawień – wszystko to było powodem do bardziej poważnego przedsięwzięcia. Festiwalowe koncerty stały się cyklicznie odbywającą się imprezą, powołana przez organizatorów komisja artystyczna daje profesjonalną ocenę dorobku artystycznego.

Stała wieloletnia współpraca z wieloma instytucjami kultury – Ośrodkiem Kultury Gminy Wolin, Międzynarodowym Domem Kultury w Międzyzdrojach, Kamieńskim Domem Kultury, Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Golczewie, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stepnicy i innymi – pozwała na większą integrację ruchu artystycznego, większe możliwości dla pozaszkolnej edukacji artystycznej.

Projekt wymiany kulturowej Karawana Kultury objęty jest Patronatem Honorowym Burmistrzów Wolina i Golczewa. Władze lokalne zawsze służą wsparciem i pomocą, często dobrą radą w nawiązaniu nowych kontaktów. Bardzo cenne są dla uczestników specjalne listy podziękowalne oraz festiwalowe puchary w imieniu Burmistrzów Wolina i Golczewa, wręczane osobiście.

ŁAD (2)

Już za tydzień (22.07.2016, piątek) przyjeżdżają grupy z Rosji, Estonii, Białorusi, Gruzji – są to uczestnicy specjalnej edycji XII Międzynarodowej Karawany Kultury Lata Artystycznego Wschód – Zachód we współpracy z organizatorem open air festiwalu XIX Western Piknik – Folk, Blues, Country & Bluegrass Festival. Ta nazwa „Wschód – Zachód” podkreśla, że nie szukamy tego, co nas dzieli – naświetlamy to, co nas łączy. Ze „wschodu i zachodu” bierzemy to, co najlepsze i ciekawsze, pokazujemy kulturę róznych krajów, mówimy językiem nie potrzebującym tłumaczy – językiem muzyki, pieśni, tańca.

Zapraszamy na koncerty uczestników, wstęp tradycyjnie jest wolny.

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

22.07.2016, piątek, godz. 18:00 przesłuchania konkursowe, wstęp wolny.

– Zespól akordeonistów ŁAD, Białoruś

– Zespól wokalno-instrumentalny BAND BLACK SEA, Gruzja

– Duet wokalny PALINA i SHKIALIONAK ANASTASIYA, Białoruś

– HRECHANKOVA VALERYIA, Białoruś

– SHOW THEATER JAGORY & SERGEY VORONOV, Estonia

– LAMIS, Estonia

– JEVGENI KUNEVITCH, Estonia

– Zespól tańca AVANTIURIN, Rosja

– Zespól piosenki rosyjskiej GORNICA, Rosja

W programie: taniec, muzyka, wokal; utwory klasyczne, estradowe, folkowe.

24.07.2016, niedziela, godz. 10:00 – 14:00, Sułomino, duża scena.

KARAWANA KULTURY WSCHÓD-ZACHÓD, wstęp wolny.

Wszystkie wymienione wyżej zespoły

+ ulubieńcy publiczności – grupa WESOŁY DYLIŻANS z Rosji.

Ok. godz. 16:00 – 16:30, Wolin, błonie nad Dziwną (jeżeli nie będzie padać)

Niespodzianka dla mieszkańców i gości miasta – zielony flashmob.

Organizator – Fundacja Benefis (Wolin)