DSC09829

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zarządzające ulicami Mieszka I – Chrobrego i Dziwnowską rozpoczęło prace nasadzeniowe na rondach. – Będą to byliny, krzewy i iglaki, które wytrzymają nawet trudne warunki atmosferyczne – tłumaczy Wojciech Leszczyński z kamieńskiego magistratu.

DSC00303

Zgodnie ze specyfikacją, łącznie w bezpośrednim otoczeniu oraz na dwóch rondach przy ulicach Mieszka I oraz Chrobrego i Dziwnowskiej zostanie posadzonych blisko 6500 roślin. W dokumentacji czytamy, że będą to byliny takie jak kocimiętka, liliowiec czy gajowiec żółty, krzewy – jałowiec czy sosna górska oraz krzewy liściaste takie jak ligustr pospolity, róża czy barwinek pospolity.

DSC_0481

Realizacja inwestycji przebudowy Mieszka I, Dziwnowskiej i Chrobrego była możliwa tylko dzięki zawarciu umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym pomiędzy gminą Kamień Pomorski a konsorcjum firm Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Kamieniu Pomorskim i firmą Derylak-Bud Sp. z o.o. Prace, które rozpoczęły się 28 maja zakończono 30 listopada 2015 roku.

DSC_0484