Powiat Kamieński i Gmina Świerzno jeszcze nie ukończyły prac związanych z modernizacją pierwszego etapu przebudowy drogi Gostyń – Pobierowo, a już dzięki wsparciu Urzędu Wojewódzkiego ogłosił przetarg na modernizację kolejnego odcinka tej samej drogi!

– I etap przebudowy drogi powiatowej w Gostyniu to historycznie największa wspólna inwestycja gminy Świerzno z powiatem kamieńskim, która pochłonie niemal milion złotych z budżetu naszej gminy na pierwszym odcinku. Wszystkim nam zależy na dokończeniu całości i do tego będziemy dążyć – mówi Wójt Radosław Drozdowicz.

Pierwszy etap prac rozpoczął się kilka miesięcy temu. Usunięto chodniki, część nawierzchni oraz wbudowano kanalizację deszczową z wpustami drogowymi. Oprócz nowej nawierzchni na skrzyżowaniach pojawi się sygnalizacja świetlna. Inwestycja uzyskała dofinansowanie w wysokości 1,3 mln złotych.

Inwestycja ma zakończyć się do października 2020 roku, a Wojewoda ogłosił listę zadań zakwalifikowanych do dofinansowania. Znalazł się tam II etap przebudowy tej samej drogi. Dofinansowanie do zadania warte 2,2 mln złotych ma wynieść 50%.