Marszałek Olgierd Geblewicz, w towarzystwie posła na Sejm Artura Łąckiego oraz lokalnych samorządowców nawoływał dziś (6.07) w Kamieniu Pomorskim do aktywnego wzięcia udziału w niedzielnym głosowaniu i poparciu kandydatury Rafała Trzaskowskiego. 

Myślę, że samorząd po 30 latach sprawdził się i wychodzi bardzo dobrze. Dziś wybieramy pomiędzy tym, czy Polska będzie szła drogą zdecentralizową – samorządową czy coraz bardziej centralizowana. Ta władza, rząd i prezydent podpisywał uchwały powracające do centralizacyjnych praktyk. My jako samorządowcy powinniśmy stać murem za jednym z nas, za Rafałem Trzaskowskim, który ten samorząd czuje i rozumie – podkreślał w trakcie wizyty Olgierd Geblewicz.

Marszałek podczas wizyty w Kamieniu Pomorskim ogłosił konkurs frekwencyjny w związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi.

Liczymy na dobrą frekwencję i zachęcamy wszystkich do głosowania. Frekwencja na Pomorzu Zachodnim zawsze należy do tych niższych, dlatego ogłosiłem konkurs dla gmin w poszczególnych kategoriach – dużych miast, miejskich czy miejsko – wiejskich. Gmina, w której do urn pójdzie najwięcej osób może wygrać 25 tys. złotych, na to sołectwo, to osiedle gdzie frekwencja była najwyższa – zaznaczył Marszałek Województwa.

————————————————————————————————————-

Marszałek Olgierd Geblewicz odwiedził także gminę Świerzno. Tam spotkał się z Wójtem Radosławem Drozdowiczem (fot. A.Łącki)