Epidemia koronawirusa wywołała na całym świecie niemały chaos i sprawiła, że wiele osób z dnia na dzień straciło pracę i wizję na dalszy zarobek. Po kilku trudnych miesiącach sytuacja w Polsce zaczyna powoli wracać do normy i ludzie zastanawiają się, jak w obliczu zarazy będzie wyglądać ich wakacyjny urlop. Z tego tekstu dowiesz się, jakie są możliwości i czy możesz liczyć na wsparcie finansowe w organizacji wczasów.

Wakacje muszą być przede wszystkim bezpieczne

Niezależnie od miejsca, jakie wybierzesz na wakacyjny wypoczynek, najważniejszym aspektem jest bezpieczeństwo zarówno Twoje, jak i Twojej rodziny. Właśnie dlatego przed wyjazdem powinieneś zaopatrzyć się w polisę turystyczną. Najlepszą metodą jest skorzystanie ze specjalnych porównywarek oraz kalkulatorów. Dzięki takim rozwiązaniom uzyskasz dostęp do ofert najlepszych ubezpieczycieli i będziesz mógł dopasować polisę do własnych potrzeb. Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.wakacyjnapolisa.pl

Czy będzie można wyjechać poza granicę Polski?

Wstępnie tak, ale musisz mieć świadomość tego, że taki wyjazd będzie obwarowany wieloma ograniczeniami. Już dzisiaj niektóre kraje takie jak Włochy, Chorwacja, Hiszpania i Grecja przygotowują się na przyjęcie turystów i próbują zorganizować sezon w taki sposób, by przyjezdni mogli w jak największym stopniu korzystać w dostępnych atrakcji. Nie do końca jednak wiadomo, jak to będzie wyglądać w praktyce. W naszym odczuciu wyjazd poza granicę Polski może być nieco ryzykowny.

Skoro nie zagranica to co?

Przez wiele lat dobrej sytuacji gospodarczej przyzwyczailiśmy się do spędzania urlopów w egzotycznych kurortach, popijając drinki z palemką. Nie ma oczywiście w tym niczego złego, ale jest duża część Polaków, która zachłysnęła się pozornym bogactwem i zapomniała jak wiele w kwestii turystyki ma do zaoferowania nasz kraj. Według przewidywań specjalistów z branży turystycznej w roku 2020 szczególną popularnością będą cieszyć się wyjazdy nad jeziora, w góry oraz nad Bałtyk. Właściciele biznesów noclegowych mogą liczyć na wzrost zainteresowania swoimi usługami. Może nawet dojść do sytuacji, że miejsc będzie mniej niż chętnych. Liczy się więc czas. Jeśli planujesz wyjazd, najlepiej już dzisiaj zainteresuj się rezerwacją noclegu. Unikniesz w ten sposób przykrych niespodzianek. 

Dodatkowe pieniądze na letni wypoczynek?

Rząd wycofał się z szumnie zapowiadanego bonu na 1000 zł dla każdej osoby pracującej, ale w zamian zaproponował dodatkowe świadczenie 500+  na wakacje dla dziecka. Nie ma jeszcze wszystkich szczegółów, ale pomoc rządowa najprawdopodobniej będzie wyglądać właśnie w taki sposób. Pieniądze będą mogły być przeznaczone na usługi noclegowe tylko na terenie Polski. Wszystko po to, by wesprzeć krajową branżę turystyczną. Więcej informacji znajdziesz tutaj o bonie turystycznym.

Podsumowanie

Jak widzisz, zamknięcie granic nieco zawęziło możliwości wakacyjnego wypoczynku, ale nie sprawiło, że urlop jest skazany na porażkę. Pamiętaj, że w naszym kraju jest tak wiele pięknych miejsc do odwiedzenia, że przy minimalnym zaangażowaniu masz duże szanse na spędzenie wymarzonego urlopu bez konieczności ryzykownych podróży. Sytuacja jest też bardzo dynamiczna, dlatego warto śledzić ją na bieżąco. W obecnej chwili mało rzeczy można brać za pewnik. Zalecamy też przez wyjazdem zaopatrzyć się w odpowiednią polisę turystyczną. Więcej infromacji na temat wyboru odpowiedniej polisy na wakacyjny wyjazd znajdziesz na: https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-podrozne/