W dniu dzisiejszym, Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały połączenie lotniczego na trasie Szczecin – Zadar – Szczecin. 112 miejscowy samolot typu Embraer 195, punktualnie o godzinie 9.00 wzbił się w powietrze udając się w dwugodzinny lot do chorwackiego Zadaru. Na pokładzie samolotu, w tym inauguracyjnym locie zajętych było około 90 % miejsc, będąc bardzo dobrym prognostykiem dla tego połączenia w kolejnych tygodniach.

Polskie Linie Lotnicze LOT operować będą na tej trasie w każdy czwartek według poniższego rozkładu lotów: Wylot ze Szczecina 9:10-11:20 Powrót z Zadr 12:20-14:35

– Bardzo się cieszymy z inauguracji nowego połączenia lotniczego do Zadaru, jako jednego z ulubionych kierunków wakacyjnych mieszkańców Pomorza Zachodniego, którzy do tej pory, trasę tę pokonywali podczas wielogodzinnej jazdy samochodem. Dzięki temu, że w dniu dzisiejszym  pierwszy samolot z pasażerami wzbił się w powietrze, stwierdzenie, że jeszcze nigdy, Chorwacja nie była tak blisko Szczecina stało się realne a nie tylko zapowiedzią  – powiedział Maciej Dziadosz, Prezes Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów.

Bilety są dostępne na stronie www.lot.com oraz w biurach podróży. To nie jedyna inauguracja, nowych rozkładowych połączeń lotniczych jaka miała miejsce w lipcu 2020 roku. 3 lipca – zainaugurowane zostało połączenie na trasie Szczecin – Lwów – z linią lotniczą Wizz Air, natomiast już 16 lipca kolejną inaugurację mieć będą Polskie Linie Lotnicze LOT. W tym dniu po raz pierwszy polecimy do Rzeszowa !