Ostrzeżenia pierwszego stopnia na sobotę dla większości województw wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dotyczą one m.in. mgieł w województwie zachodniopomorskim bądź marznących opadów w przeważającym obszarze Polski.

Zgodnie z ostrzeżeniem na obszarze województwa zachodniopomorskiego mogą w sobotę wystąpić marznące mgły ograniczających widzialność do 200 m. O ostrożną jazdę apeluje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jak podano, w nocy z piątku na sobotę przewidywane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy i krańcach południowych słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Miejscami możliwe są opady marznące powodujące gołoledź. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów i osadzająca szadź. Temperatura minimalna od minus 5 st. do 0 st.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia. (PAP)