DSC08536

Rada Miejska w Wolinie, podczas grudniowej sesji podejmie decyzję w sprawie wysokości stawek za zaopatrzenie w wodę oraz odbiór ścieków. Według projektu wniesionego pod obrady, cena metra sześciennego wody w gminie Wolin wzrośnie o 20 gr, natomiast cena odbioru ścieków o 39 gr. Nowa taryfa będzie obowiązywać od 1 lutego do 31 stycznia 2018 roku.

Clipboard01

Czym tłumaczona jest podwyżka ceny dostarczanej wody o 20 groszy? W uzasadnieniu czytamy, że jest to faktyczna cena uzdatnianej wody. Wpływ na nią mają także przyjmowane do eksploatacji kolejne wiejskie odcinki sieci wodociągowych.

Clipboard02

Czym argumentowana jest podwyżka odbioru ścieków? Faktyczne koszty oczyszczania, przyjmowanie do eksploatacji kolejnych wiejskich odcinków sieci kanalizacji sanitarnej. Wzrost o 39 groszy tłumaczony jest także pilnymi potrzebami związanymi z remontami i zakupami o „charakterze odtworzeniowym”.

Jak wyglądają ceny za metr dostarczanej wody w ościennych gminach? Ostatnimi czasy w Międzyzdrojach burzliwą dyskusje wywołała kwestia wzrostu opłat do 3,70 zł za wodę oraz 5,54 zł za ścieki. Tam radni nie zdecydowali się na przyjęcie stawek.