„Chcesz włączyć się do wyjątkowej walki z koronawirusem i pomagać chorym? Masz wykształcenie medyczne? Nie boisz się nowych wyzwań?” – tak rząd zachęca do pracy w szpitalu polowym powstającym na Stadionie Narodowym.

Szpital na Narodowym podlega resortowej klinice MSWiA przy ul. Wołoskiej. Właśnie powstaje, finalnie ma w nim być 2 tys. łóżek. Ale już wiadomo, że będzie problem ze skompletowaniem personelu. Rząd przespał bowiem kilka ostatnich miesięcy i nie przygotował się na nadejście nowej fali koronawirusa.

W środę w internecie pojawiła się strona szpitalnarodowy.pl. Jest dosyć uboga – to zaledwie kilka notek na tle efektownego zdjęcia Stadionu Narodowego. „Chcesz włączyć się do wyjątkowej walki z koronawirusem i pomagać chorym? Masz wykształcenie medyczne? Nie boisz się nowych wyzwań?” – to pierwsze, co można przeczytać. Są zachęty: „Dołącz do nas! Oferujemy pracę w pierwszym tymczasowym szpitalu dla chorych zakażonych koronawirusem w Warszawie. Tworzymy zespół, który pokaże, że pandemię da się pokonać profesjonalizmem i solidarnością!”.