Jego otwarcie zakładano na wiosnę 2021 roku, dziś już wiadomo że przez pandemię nie uda się tego zrealizować. Ma być największy w Polsce, a kształtem przypominać statek wycieczkowy. Pięciogwiazdkowy hotel będzie liczył 1100 pokoi. W środku znajdzie się wielki kompleks wodny, na który złożą się kryte i otwarte baseny oraz jaquzzi. Będą też sauny czy miejsca ze „sztuczną falą”.

Budowa hotelu w Pobierowie trwa już jakiś czas. Teraz jednak wyraźnie wyhamowała. Powodem oczywiście koronawirus, który znacząco utrudnił prowadzenie biznesu w branży turystycznej. Dziś wiadomo, że otwarcie które zaplanowano na wiosnę 2021 roku nie dojdzie do skutku.

– Pierwotnie otwarcie obiektu było zakładane na wiosnę 2021 roku. Jednak pewnych rzeczy, jeśli nie można zrobić, to nie można. Głową muru nie przebiję – tłumaczył w grudniu 202 roku na łamach money.pl Tadeusz Gołębiewski. Nie zaprzeczył jednak, że nadal – mimo widma lockdownu branży noclegowej – pozostaje umiarkowanym optymistą. – Uważam, że rząd nie może dopuścić do upadku całej branży, a na to się w tej chwili zanosi. Cała branża stoi nad przepaścią bankructwa – dodał.

Hotel Gołębiewski w Pobierowie ma być przede wszystkim luksusowy. Pokoje gościnne będą miały ponad 60 m2 powierzchni. W obiekcie znajdzie się sala kongresowa na 4000 osób, sale konferencyjne, restauracje, oraz miejsca rozrywki dla dzieci. Na zewnątrz znajdować się będą baseny ze słoną i słodką wodą, najdłuższy z nich będzie miał prawie 140 m. Miejsca parkingowe dla wszystkich gości znajdować się będą pod budynkiem.

Najnowszy Hotel Gołębiewski będzie liczył 1100 pokoi, w których standardowo zmieści się 2200-2500 gości. Maksymalna pojemność obiektu to aż 3 tys. miejsc. W środku znajdzie się wielki kompleks wodny, na który złożą się kryte i otwarte baseny oraz jaquzzi. Będą też sauny czy miejsca ze „sztuczną falą”.