Na zaproszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Dyrekcji Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach,   dzień 9 listopada br. pod patronatem Pani Burmistrz Pyrzyc – Marzeny Podzińskiej zapamiętamy  sympatycznie, bawiąc się w towarzystwie ośmiu Uniwersytetów z Regionu pod hasłem „Żyć Radośnie, Sportowo i Kolorowo”. Rywalizacja  UTW z Barlinka, Nowogardu, Goleniowa, Golczewa, Myśliborza, Gryfina, Pyrzyc i Kołobrzegu przebiegała w wysokiej klasie sportowej, choć nie zabrakło emocji w bloku rekreacyjno – sportowym. Dodatkowo nasz Zespół Śpiewaczy  „Maliny”, wraz z 25 członkami UTW, w sposób charakterystyczny dla naszego Uniwersytetu przedstawił śpiewająco walory naszej gminy i miasteczka. Impreza przednia, okazja do spotkania i wspólnej zabawy oraz uświetnienia jubileuszu 100 – lecia  powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego, to święto idei olimpijskiej od ponad pięćdziesięciu lat w mocno usportowionej Gminie Pyrzyce.

Z przyjemnością uczestniczyliśmy w zawodach gdzie są mocniejsi i słabsi,  ale wszyscy są docenieni. Były – statuetki, obrazy wykonane haftem krzyżykowym i dyplomy  na pamiątkę, które znajdą honorowe miejsce w naszym Klubie Seniora. Warto było!

W godzinach  popołudniowych,  po przyjeździe do Golczewa,  nasze kroki skierowaliśmy do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu,  gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej  wieczornicy patriotycznej. Dopełnieniem wieczoru było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, poczęstunek i rozmowy o tym co się wydarzyło 101 lat temu i jak ważne jest kultywowanie tradycji i pielęgnowanie historii. 

Dzień pełen wrażeń zapisze się w naszej pamięci jako  wartościowy i wdzięczny za każdą chwilę życia. 

Opracowanie i foto – Janina Kołodzińska
Prezes UTW w Golczewie