Ponad 270 tysięcy złotych dodatkowych środków na oświatę, 252 tys. złotych na gospodarkę komunalną oraz 50 tysięcy złotych dla GOKiSu. Choć Rada Miejska w Golczewie przekazała dodatkowe środki, to szczególnie dwie ostatnie pozycje wzbudziły sporo kontrowersji. 

Chciałbym się dowiedzieć, w jakim celu podnosimy dochody GOKiSu o 50 tys. złotych. To kolejna podwyżka, bo dokładaliśmy w tym roku 36 tys. złotych – stwierdził Daniel Urbanowicz.

W ocenie Andrzeja Danieluka, sytuacja nie jest nadzwyczajna i polega na zwykłym porządkowaniu budżetu. Nie niesie to bowiem potrzeby zaciągania kredytów.

– Co roku mamy taką sytuację, że porządkujemy budżet z paragrafów, rozdziałów tam gdzie mamy nadwyżki. Jeżeli chodzi o GOKiS to mieliśmy sytuację trudną bo mieliśmy w pewnym okresie dwóch dyrektorów, musieliśmy wypłacić ekwiwalenty i wyrównania. Dodatkowo realizowano jakiś program. Jeżeli chodzi o gospodarkę komunalną to do czerwca wyglądało to przyzwoicie, później nie chcieliśmy Państwa alarmować ale przybyło nam śmieci. Wszystko przez nieoszacowanie i droższą obsługę niż założyliśmy – stwierdził Burmistrz Golczewa.

Co ciekawe według Biuletynu Informacji Publicznej, Barbara Urbanowicz a nie Agata Grzybowska zarządza Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu

Faktycznie w pewnym momencie w Ośrodku Kultury dwie osoby pełniły funkcje dyrektorów. Barbara Urbanowicz kierowała GOKiSem w 2015 roku. Później trafiła na zwolnienie lekarskie, a nowym szefem GOKiSu została Agata Grzybowska. Grzybowska jako pełniący obowiązki dyrektora do dziś kieruje GOKiSem. Z kolei Urbanowicz wróciła do pracy urzędniczej, ale do Urzędu Miejskiego w Golczewie. W październiku 2017 roku informowaliśmy, że wygrała konkurs na stanowisko podinspektora ds. funduszy i zamówień publicznych w Urzędzie Miejskim w Golczewie.