Po zaprezentowaniu sytuacji demograficznej w najbiedniejszej gminie Świerzno, czas na sąsiada – czyli Gminę Golczewo. Zarządzany również przez młodego włodarza samorząd liczy 5606 mieszkańców i można powiedzieć, że w ub. roku niemalże tyle samo osób zdecydowało się na zameldowanie co wymeldowanie z terenu gminy.

Od 2018 roku Gmina Golczewo, po 12 latach rządzona jest przez Burmistrza Macieja Zielińskiego. Młody samorządowiec, od samego początku postawił sobie ambitne cele do wykonania. Zaledwie po dwóch latach rządów udało mu się zrealizować jedną z najważniejszych obietnic wyborczych – tj. zmianę wizerunku miejsca nauki najmłodszych mieszkańców Golczewa. Warta blisko 7 mln inwestycja nie byłaby możliwa dzięki środkom zewnętrznym. Krok po kroku zmieniają się także ulice, oświetlenie czy inne zwykłe miejsca urokliwej Gminy.

Według danych urzędników Golczewo na dzień 31 grudnia 2020 roku liczyło 5606 mieszkańców. Co prawda w ubiegłym roku, podobnie jak w całym kraju zanotowano ujemny trend narodzin (45) do liczby zgonów (92), ale z terenu Gminy wymeldowały się 134 osoby, natomiast zameldowały 130.