Rekordowa ilość lokalnych samorządów Pomorza Zachodniego skorzysta w 2020 roku ze wsparcia Urzędu Marszałkowskiego przeznaczonego na modernizację infrastruktury sportowej w regionie. Finansowa pomoc trafi do 88 zachodniopomorskich gmin i powiatów, które pozyskane fundusze przeznaczą na remonty m.in. hal sportowych, sal gimnastycznych, stadionów piłkarskich, skateparków czy basenów. W budżecie województwa zabezpieczono na ten cel 1,5 mln zł. To o 150 tys. więcej niż przed rokiem. 

Wnioski o dofinansowanie inwestycji można było składać do końca lutego 2020 roku. O fundusze aplikowały samorządy gminne lub powiatowe z województwa zachodniopomorskiego. Maksymalne wsparcie wyniosło do 50% wartości kosztów inwestycji, lecz nie więcej jednak niż 20 tys. zł. Każdy samorząd mógł ubiegać się o dofinansowanie jednego projektu. Dotacja musi być wykorzystana do końca grudnia br. Środki mogły trafić na remonty, modernizacje i doposażenia obejmą m.in. hale sportowe, sale gimnastyczne, stadiony, boiska piłkarskie, boiska wielofunkcyjne, siłownie zewnętrzne, skateparki, baseny czy obiekty lekkoatletyczne.

– Pandemia koronawirusa pokrzyżowała wiele planów, wstrzymała mnóstwo działań i inicjatyw. Cieszy fakt, że w tym trudnym czasie włodarze gmin i powiatów podjęli odważne decyzje i inwestują. Przyznane zachodniopomorskim samorządom środki mają ułatwić oraz przyśpieszyć modernizację lokalnej infrastruktury sportowej – zaznacza marszałek województwa Olgierd Geblewicz

I tak Gmina Kamień Pomorski uzyskała środki na zakup trybun modułowych dla poprawy stanu bazy sportowej na Stadionie Miejskim w Kamieniu Pomorskim 50 tys. zł (19 tys. zł dofinansowania), Gmina Golczewo na wymianę stolarki okiennej w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej oraz doposażenie w sprzęt sportowy 40 tys. zł (19 tys. zł dofinansowania), Gmina Międzyzdroje na wymianę naświetlaczy metalohalogenowych do oświetlenia płyty głównej boiska na stadionie miejskim w Międzyzdrojach, ul. Gryfa Pomorskiego 40 tys. zł (20 tys. dofinansowania), Gmina Międzyzdroje na remont pomieszczeń sanitarnych w kompleksie boisk sportowych „Orlik” w Kołczewie 25 tys. zł (5 tys. zł dofinansowania) oraz Gmina Świerzno na doposażenie hali sportowej oraz boisk sportowych przy Szkole Podstawowej w Świerznie 16 tys. zł (8 tys. zł dofinansowania).