Jest przetarg na modernizację oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Świerzno wraz z zapewnieniem finansowania. Łącznie mowa o blisko 500 punktów świetlnych, które albo zostaną wymienione ze starej technologii sodowej na LEDową albo powstaną zupełnie od nowa.

Budowa nowego oświetlenia to kolejny milowy krok w rozwoju gminy Świerzno. Chcemy żeby nasza gmina była niezależna od monopolu w zakresie cen, które dyktuje nam obecny operator. Planowana inwestycja sfinansuje się poprzez oszczędności na zużyciu energii elektrycznej, a do tego gmina zyska nowoczesną sieć oświetlającą nasze miejscowości – przekonuje wójt Świerzna Radosław Drozdowicz.

Zakres prac obowiązuję wymianę istniejących opraw oświetlenia ulicznego starego typu na oprawy LED w ilości 32 szt. na terenie Gminy Świerzno, w tym 13 opraw parkowych nasadowych, wymianę istniejących naświetlaczy na boiskach ORLIK w Stuchowie i Gostyniu – łącznie 22 sztuki, wymianę 6 szt. opraw ozdobnych (nasadowych) przy Orliku w Stuchowie, dobudowę oświetlenia na terenie Gminy Świerzno (słupy ocynkowane, wysięgniki, linia kablowa, oprawa LED) – łącznie 340 nowych punktów świetlnych jako zastępczych dla istniejących linii ENEA Oświetlenie. Wykonawca odpowiada również za ewentualny demontaż obecnie zamontowanych opraw i słupów oraz linii oraz ich utylizację; 3.2.2.2. łącznie 77 nowych punktów świetlnych na nowych liniach

Celem inwestycji jest uzyskanie oszczędności oraz zapewnienie oświetlenia w miejscach dotychczas nieoświetlanych, przy zachowaniu właściwych parametrów oświetleniowych.