Gmina Świerzno nie zwalnia tempa w aspekcie inwestycyjnym. Tamtejszy samorząd zakończył pracę związane z remontem świetlicy wiejskiej w Gostyńcu. „Rewitalizacja szansą na aktywną integracje”, dotyczy wdrożenia działania animacyjnego służącego włączeniu społeczności lokalnych w procesie rewitalizacji oraz realizacje przedsięwzięcia inwestycyjnego wraz z wydarzeniem animacyjnym.

Dofinansowanie przekazano na modernizację dachu. Inwestycja współfinansowana jest ze środków Europejskiego Fundusze Społecznego  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

– W tym roku wykonaliśmy nowe pokrycie dachu z pozyskanych środków finansowych. Dzięki zaangażowaniu Sołtysa Damiana Szczeblewskiego wykonane zostało również docieplenie ścian całego budynku. W przyszłym roku planujemy wyremontować wnętrze budynku – zaznacza wójt Drozdowicz.

Dodatkowo zostało wykonane ocieplenie i elewacja budynku. Tę część zadania sfinansowano z budżetu gminy i funduszu sołeckiego.