Gmina Kamień Pomorski ogłosiła zamiar przystąpienia do programu „Mieszkanie Plus”. W związku z powyższym samorząd oraz Kamieńskie Towarzystwo Budownictwo Społecznego przeprowadza badania ankietowe, mające określić zainteresowanie wśród mieszkańców gminy oraz osób, które chcą związać swoją przyszłość z Kamieniem Pomorskim.

Mieszkanie Plus to program skierowany dla rodzin, które nie mogą otrzymać mieszkania komunalnego, ale jednocześnie nie mają zdolności, aby ubiegać się o kredyt hipoteczny w banku. Celem programu jest poprawa dostępności mieszkań dla osób o dochodach utrudniających samodzielne zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych. System dopłat do czynszu planowany jest w okresie pierwszych 15 lat wynajmu mieszkania, a jego wysokość będzie zależeć od kryterium dochodowego w rodzinie.

Kamieński samorząd planuje wdrożyć program „Mieszkanie Plus” wraz z dodatkowym programem „Mieszkanie na Start”, w ramach których w Kamieniu Pomorskim  przewidywana jest budowa mieszkań o charakterze budownictwa wielorodzinnego.

Państwa opinie i udzielone informacje są niezwykle istotne i będą przydatne przy opracowywaniu koncepcji wdrażania wyżej wymienionych programów i planowaniu realizacji kolejnych etapów przedsięwzięcia. Jednocześnie informujemy, że niżej wymienione dane są szacunkowe i mogą ulec zmianie – zaznacza Burmistrz Stanisław Kuryłło.

Ankiety należy wypełniać i dostarczać do 10 grudnia do biura KTBS przy ulicy Kopernika 26 lub mailowo: info@kamienskkietbs.pl

 ankieta_mieszkanie.docx