Gmina Kamień Pomorski zachęca właścicieli nieruchomości do korzystania z kalkulatora deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami, który umożliwia w łatwy sposób złożyć e-deklarację wraz załącznikami  bez wychodzenia z domu.

Na stronie https://kamienpomorski-eboi3.alfatv.pl/formularz/deklaracja  dostępny jest elektroniczny kalkulator deklaracji. Platforma ułatwia wypełnianie formularza i bezpieczne przekazywanie danych do Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskim przez platformę ePUAP, z użyciem podpisu elektronicznego.

Deklarację można opatrzyć podpisem zaufanym przy użyciu Profilu Zaufanego, który jest darmowy. Zachęcamy do potwierdzenia Profilu Zaufanego w naszym Urzędzie.  Od 29.05.2020 roku jesteśmy Punktem Potwierdzania Profilu Zaufanego. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj: https://kamienpomorski.pl/strona/punkt-potwierdzania-profilu-zaufanego

W przypadku braku podpisu elektronicznego, po wypełnieniu danych na ww. stronie https://kamienpomorski-eboi3.alfatv.pl/formularz/deklaracja  można wydrukować deklarację, podpisać ją odręcznie, a następnie wysłać ją pocztą do Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskim lub osobiście dostarczyć do Urzędu. Data nadania listu jest uznawana jako data złożenia deklaracji. Dokumenty podpisują upoważnione do tego osoby lub zarządcy, dysponujący odpowiednim pełnomocnictwem.