Dobre wiadomości płyną dziś do kamieńskiego samorządu. Wojewoda Zachodniopomorski ogłosił listę na której znalazły się inwestycje, które uzyskały dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 600 tys. złotych udało się pozyskać Gminie Kamień Pomorski na przebudowę ulic Gryfitów i Piastowej. Jak mówi Burmistrz możliwe, że to jeszcze nie koniec dobrych wiadomości.

Cieszę się ogromnie, że możemy kontynuować przebudowę infrastruktury drogowej w naszym mieście. Dzięki naszemu zaangażowaniu, wsparciu finansowemu ze strony Wojewody oraz partnerstwa z Powiatem Kamieńskim planujemy przebudowę ulic w centrum miasta. Inwestycja obejmuje ulice Gryfitów i Piastową Basztową, Strzelecką, Placu Katedralny oraz Wilków Morskich w ramach Funduszu Dróg Samorządowych oraz środków własnych. Swoje oblicze zmienią chodniki , zjazdy kanalizacja deszczowa oraz oświetlenia uliczne. To kolejny krok dla rozwoju naszego miasta i gminy – mówi Burmistrz Stanisław Kuryłło.

Głównym celem programu jest danie impulsu do dynamicznego rozwoju we wszystkich regionach Polski. To szczególnie ważny instrument podczas walki z ekonomicznymi skutkami pandemii COVID-19. Do województwa zachodniopomorskiego trafi z budżetu państwa w sumie ponad 490 mln zł. A to nie koniec, bo przed nami drugi nabór w części konkursowej.