Gmina Dziwnów, znów próbuje znaleźć firmę, która podejmie się wybudowania nowego domu kultury, na który samorząd otrzymał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Tym razem postanowiono zmienić formułę, zamówienia na zaprojektuj i wybuduj. Gmina zaplanowała na to zadania 3,2 mln zł.

Burmistrz Grzegorz Jóźwiak, przez bardzo trudną sytuację jaka panuje obecnie na rynku budowlanym ma ogromny ból głowy. Co z tego, że samorząd pozyskał dofinansowanie zewnętrzne, kiedy nie ma chętnych na podjęcie się tego zadania. Trudności z wyborem firm, mających realizować przetargi trapią nadmorski samorząd od dawna.

Stąd pomysł na zmianę formuły. Polega ona na tym, iż zamiast dwóch oddzielnych przetargów na wykonanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych Zamawiający łączy to i ogłasza w jednym postępowaniu. Oznacza to, że na Wykonawcy ciąży obowiązek zarówno przygotowania projektu jak i wykonania robót budowlanych.

Budowa domu kultury miała pozwolić na stworzenie nowego miejsca do krzewienia kultury na terenie gminy. Nowy budynek zaplanowano za mieszkaniami socjalnymi i komunalnymi przy ulicy Marynarki Wojennej. Mógłby on pomieścić 300 osób. Na zadanie zaplanowano 3,2 mln złotych, jedyny wykonawca który stanął w przetargu zaproponował realizacji inwestycji za 6,2 mln zł.

Inwestycja ma powstać do 20 października przyszłego roku.