Niezliczone miesiące cierpienia, a w ostatnim czasie siarczysty mróz, nieocieplona buda i krótki łańcuch – taki obrazek zastali dziś pracownicy Fundacji Animals Przystań ze Świnoujścia, którzy interweniowali w sprawie zaniedbanego psa w Recławiu. Animalsi proszą o wsparcie finansowe dla bardzo zaniedbanego psa oraz apelują – zgłaszajcie takie sytuacje, w których zwierzę cierpi i potrzebuje pomocy, ono samo się nie obroni!

Interwencja miała miejsce w miejscowości Recław. Pani Sylwia zaalarmowała stowarzyszenie o niewielkiej starej suczce, rażąco zaniedbanej. Jej „dom” to nieocieplona buda, bez słomy. Sama suczka na łańcuchu z pustą miską. Zima i siarczysty mróz musiały dać się zwierzakowi we znaki.

To co zastaliśmy na miejscu, ciężko opisać słowami. Ogromny dramat psa. Ile długich, długich miesięcy piesek tak cierpiał. Brak nam słów. Stan sierści makabryczny, ogromne kule filcu z brudem, które ciągnie za sobą. Co się kryje pod tą skorupą, zobaczymy po o strzyżeniu. Jutro czeka ją też wizyta u weterynarza. Jakim trzeba być człowiekiem by codziennie przechodzić koło zwierzęcia i nie dostrzegać jego cierpienia, być obojętnym na jego ból – mówią członkowie Fundacji.

Animalsi apelują o zgłaszanie sytuacji, w których zwierzę cierpi i potrzebuje pomocy! Przejęte dziś zwierzę wymaga pomocy, dlatego wszystkich, którzy chcą wesprzeć Fundację proszeni są o wpłaty:

Nr. rachunku :
72 2490 0005 0000 4530 6269 2796.