Słuchacze UTW w Golczewie wzięli udział w VI Zachodniopomorskim Forum Liderów UTW na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego.
Główna ideą VI Forum odbywającego się w dniach 2-3 grudnia 2016r. pt. „ Starość bez przemocy” było przeciwdziałanie występowania zjawiska przemocy wśród osób starszych, popularyzacja profilaktyki przemocy wśród seniorów województwa zachodniopomorskiego, a także wspieranie rozwoju sieci UTW poprzez wzmacnianie kompetencji Liderów oraz wymianę doświadczeń i integrację środowiska. W prelekcjach wystąpili pracownicy naukowi i studenci Wydziału Humanistycznego US, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, MOPR w Szczecinie, z Działu Interwencji Kryzysowej MOPR w Szczecinie, z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, pracownicy socjalni. Udzielono porad prawnych w aspekcie przemocy wobec osób starszych. Odbyła się także dyskusja na temat wymiany dobrych praktyk, aktualnych problemów i podejmowanych działań przeciwdziałania przemocy.
Forum to nie tylko wykłady i szkolenia, to czas sympatycznego spotkania podczas wieczoru integracyjnego przy muzyce. Uczestnicy Forum: Janina Kołodzińska, Marianna Michalak, Zenobia Ciechanowicz.
UTW Golczewo
9 komentarzy
cet mówi:
Gru 14, 2016
o godzinie 14:28
The first face :))))
Anonim mówi:
Gru 5, 2016
o godzinie 18:54
TEMAT DOTYCZY NAS WSZYSTKICH, SZKOLENIE SŁUCHACZY UTW JEST CELOWE, ABY UŚWIADAMIAĆ KAŻDEGO KTO MA WRAŻLIWOŚC NA DRUGIEGO CZŁOWIEKA. Statystyki w województwie są zatrważające, im więcej wiedzy tym lepiej. Każdy może stać się ofiarą a szukanie pomocy to nie jest wstyd. Formą przemocy może być: przemoc fizyczna (popychanie, uderzanie, bicie, rzucanie przedmiotami.Zadanie bólu).Przemoc psychiczna ( poniżanie, ośmieszanie, oskarżanie, grożenie porzuceniem).Przemoc finansowa (bezprawne rozporzadzanie środkami finansowymi osoby starszej (renta, emerytura, zasiłek)pozbawienie cennych przedmiotów lub całego majatku – mieszkanie, dom, „przestępstwa na wnuczka”. Zaniedbania to niezapewnienie przez osoby opiekujące się pożywienia, schronienia, opieki medycznej, wsparcia emocjonalnego, odmowa podania pożywienia, lekarstwa brak dbałosci o higienę , czystość w mieszkaniu. Jeśli ktoś zna takie przypadki to powinien zgłosić m.in. do OPS, Zespołów Interdyscyplinarnych, Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,instytucji ochrony zdrowia, lekarza rodzinnego, pielęgniarki, ratownika medycznego na policję, do organizacji pozarządowych. SĄ TEŻ TELEFONY – ALARMOWY POLICJI,ZAUFANIA, POGOTOWIA RATUNKOWEGO, INTERWENCYJNY, „NIEBIESKA LINIA”.
Lepiej nie korzystać ale JEŚLI KOMUŚ POMOGŁAM TO O TO CHODZIŁO.
Anonim mówi:
Gru 5, 2016
o godzinie 12:56
Temat na pewno ważny ,ale czy dotyczy to UTW? wątpliwe ,tam przychodzą przecież zdrowi ludzie aby się rozwijać i spędzać czas ze sobą, nikt ich nie tłamsi. Nie ma tam seniorów torturowanych przez rodziny
ANDERSEN mówi:
Gru 5, 2016
o godzinie 7:26
Skoro jest o przemocy, to mam pytanie do studentów UTW. Czy pani Janina Kołodzińska leje was liniją po łapach, tak jak robiła to z upodobaniem, gdy uczyła nas, biedne dzieci w podstawówce?
Anonim mówi:
Gru 5, 2016
o godzinie 10:22
najwyraźniej widać,że lała za mało i za słabo-a ciebie to już w szczególności
Anonim mówi:
Gru 5, 2016
o godzinie 12:26
andersen czeka wyraźnie na zdemaskowanie, gdyż oczernianie ludzi a to z ops, gokis, caritas, członków kom alkohol i innych nie może być pobłażane człowiekowi który najwyraźniej cierpi z powodów nie znanych, tylko współczuć!!
Anonim mówi:
Gru 5, 2016
o godzinie 13:21
może to ta straszna,linijkowa trauma??
ANDERSEN mówi:
Gru 5, 2016
o godzinie 16:31
O wypraszam sobie! O Caritas’ie jeszcze nie pisałem.
A po za tym, to od kiedy pisanie prawdy jest oczernianiem?
Anonim mówi:
Gru 7, 2016
o godzinie 0:36
Trzeba było się uczyć i dobrze zachowywać, to linijka nie byłaby potrzebna.