W sobotę 15.08.2020 r. na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach rozegrane zostało spotkanie trzeciej kolejki Klasy Okręgowej gr. 1 pomiędzy Falą Międzyzdroje a Piastem Chociwel. Drużyna gospodarzy w poprzedniej kolejce doznała wyjazdowej porażki z zespołem Mewy Resko 0:2, natomiast goście w ostatnim spotkaniu przegrali na własnym boisku z drużyną Prawobrzeża Świnoujście 1:4.
Oba zespoły miały swój plan na to spotkanie jednak nasz zespół otworzył wynik w 19 minucie. Wprowadzony na boisko w 11 minucie po kontuzji Mateusza Trotta, Dominik Łaba po asyście od Grzegorza Pieczkowskiego umieszcza piłkę w siatce gości. Niespełna dwie minuty później znów po asyście naszego kapitana piłkę do bramki posyła Aleksander Sikora i mamy 2:0. Do przerwy wynik nie uległ zmianie choć oba zespoły miały swoje sytuacje do zdobycia bramki. Po przerwie zaznaczyła się przewaga drużyny z Chociwla, która w 59 minucie zdobywa bramkę kontaktową i mieliśmy wynik 2:1. Goście wciąż próbowali atakować ale w 63 minucie samodzielną akcję środkiem boiska przeprowadził Wiktor Potrzebny i w pojedynku jeden na jednego nie dał szans bramkarzowi drużyny z Chociwla. Mimo starań obu drużyn nie zobaczyliśmy więcej bramek. Mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 3:1. Zwycięstwo cenne tym bardziej , że drużyna Piasta to bardzo solidny zespół. Pierwsze punkty cieszą i pozwalają na zajęcie 10 miejsca w tabeli po trzech rozegranych kolejkach.
Fala: Oskar Bratz (br), Yurii Babii, Michał Warzych, Paweł Wasiluk, Mateusz Trott (11’ Dominik Łaba – 79’ Marcin Radys), Miłosz Pogoda, Mariusz Grzywaczewski (90’ Oskar Rochowicz), Aleksander Sikora (72’ Marian Markopolskyi), Wiktor Potrzebny, Damian Wlazło (90+2’ Artur Kozłowski), Grzegorz Pieczkowski (c).
Nie grali: Bartłomiej Krzemińźniak, Damian Radtke, Jakub Aksman.
Żółte kartki: 54’ Miłosz Pogoda, 88’ Mariusz Grzywaczewski
Sędziowali: Artur Szefer, Bartosz Michalik, Marcin Sawicki
Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na spotkanie 4 kolejki, które zostanie rozegrane już w najbliższą sobotę 22.08.2020 r. o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim w Międzyzdrojach gdzie gościć będziemy drużynę Wybrzeże Rewalskie Rewal.
Łukasz Szumlewski
KS Fala Międzyzdroje