Kolejne drogi lokalne zostaną przebudowane na Pomorzu Zachodnim dzięki rządowemu Funduszowi Dróg Samorządowych. Oszczędności uzyskane w trakcie realizacji programu, m.in. po wyłonieniu wykonawców, pozwolą dofinansować z rządowych środków inwestycje w 7 gminach i powiecie. Wśród wyróżnionych znalazła się Gmina Dziwnów.

Dziś wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc, w obecności posła Michała Jacha i wicewojewody Marek Andrzej Subocz podpisał umowy z gminami: Borne Sulinowo, Dziwnów, Grzmiąca, Moryń gmina, Połczyn-Zdrój, Gmina Sławno, Miasto Sławno oraz Powiat Myśliborski. Łączna wartość dofinansowania z FDS wynosi blisko 8,6 mln zł.

– Od 2016 r. na wsparcie samorządów w realizacji inwestycji na drogach gminnych i powiatowych w województwie zachodniopomorskim rząd Premiera Mateusz Morawiecki przeznaczył ponad pół miliarda złotych – powiedział wojewoda Tomasz Hinc. – Dofinansowanie z budżetu państwa wynosi do 80 procent koszów ponoszonych przez samorządy, co jest niezwykle ważne w kontekście prowadzenia polityki zrównoważonego rozwoju, umożliwiającej inwestycje również w mniej zamożnych gminach i powiatach.

W przypadku Gminy Dziwnów podpisana umowa dotyczy przebudowy drogi gminnej ul. Westerplatte w Międzywodziu. Wartość inwestycji realizowanej przez gminę Dziwnów wynosi 1 730 637 zł, a dofinansowanie z FDS: 865 318 zł;