W nocy z soboty na niedzielę przestawiać będziemy wskazówki zegarów. To dlatego, że czeka nas przejście z czasu letniego na zimowy. W tym roku wskazówki zegarów przestawiamy w nocy z 24 na 25 października. Precyzując, czeka nas „cofnięcie” czasu z godz. 3:00 na 2:00.

Ten zabieg ma zarówno pozytywne, jak i negatywne strony. Dzięki przestawieniu wskazówek zegarów pośpimy godzinę dłużej. Dzień jednak stanie się jeszcze krótszy niż obecnie. Szybciej będzie robić się ciemno. Nie brakuje osób, którym zmiana czasu sprawia problemy. Szczególnie kłopotliwe jest to dla zapominalskich. Jeżeli ktoś nie przestawi wskazówek zegara lub nie skoryguje czasu w urządzeniu, które nie czyni tego automatycznie, może stawić się gdzieś na niewłaściwą godzinę. Właśnie dlatego powinniśmy zapisać sobie w kalendarzu, kiedy w tym roku wypada zmiana czasu z letniego na zimowy.

Komisja Europejska proponuje, by od przyszłego roku obowiązywał ujednolicony czas środkowoeuropejski letni. Może zdarzyć się zatem tak, że październikowa zmiana czasu będzie tą ostatnią