Dziś Międzynarodowy Dzień Kota. Święto obchodzone w Polsce od 2006 roku, które ma sprawić, że ludzie zaczną dostrzegać ogromną rolę, jaką te zwierzęta odgrywają w naszym życiu. Światowy Dzień Kota to także okazja do wręczenia swoim ukochanym zwierzakom czegoś szczególnego – smacznej przekąski bądź głośnej zabawki. Dla wszystkich osób, które zdecydują się pokazać swoich kotów i umieszczą ich zdjęcie w komentarzu na profilu na Facebooku kamienskie.info pod tym artykułem  przewidzieliśmy nagrodę.

Sam Światowy Dzień Kota wywodzi się z Włoch, gdzie pierwsze obchody datowane są na 1990 rok. W Polsce świętowanie, corocznie, przypada na 17 lutego. Wraz z kolejnymi edycjami, udział w wydarzeniu bierze większa ilość mediów, sklepów zoologicznych oraz schronisk. Koty stały się królami internetu. Filmy z ich udziałem są chętnie oglądane przez internautów na całym świecie. Wiele ma nawet własne profile w portalach społecznościowych.

Koty są specyficznymi zwierzętami, a więc nawet jeśli, nie jesteśmy amatorami w kwestii opieki nad nimi, stale mogą nas zaskakiwać. W przeciwieństwie do psów, koty – zazwyczaj – nie dążą do zbytniego spoufalania się z ich opiekunem, a także lubią chodzić własnymi ścieżkami. Indywidualiści z wieloma tajemnicami. Jedną z podstawowych cech kotów jest mruczenie. Co ono tak naprawdę oznacza? W ten sposób komunikują one przyjemność i rozluźnienie. Jednak może być również oznaką bólu, choroby, jak również nadmiernego stresu. W porównaniu do innych zwierząt domowych bardzo szybko zrastają im się kości, a upadki z wyższych pięter rzadko kończą się tragicznie. Dużo łatwiej dochodzą do zdrowia po chorobach oraz leczą rany. Im później młode kocię pozna ludzki dotyk (będzie głaskane, brane na ręce), tym bardziej jako dorosłe zwierzę, okazywać może niechęć do jakiegokolwiek kontaktu fizycznego.

Co roku Światowy Dzień Kota to okazja do wręczenia swoim ukochanym zwierzakom czegoś szczególnego – smacznej przekąski bądź głośnej zabawki. Dla wszystkich osób, które zdecydują się pokazać swoich kotów i umieszczą ich zdjęcie w komentarzu na profilu na Facebooku kamienskie.info pod tym artykułem  przewidzieliśmy nagrodę. Cztery zdjęcia, które uzyskają najwięcej polubień nagrodzimy zapasem kocich saszetek firmy Whiskas!

Kliknij tu i wejdź na nasz profil —> polub poniższy post —> pokaż swoją pociechę w komentarzu pod tym artykułem na Facebooku —> wygraj nagrodę dla swojego kota! Rozstrzygnięcie konkursu dziś o 22.

Karmę dla swoich pociech wygrywają: 
Małgorzata Stawińska – 109 lajków
Adamowicz Agnieszka – 137 lajków
Wiktoria Witkowska – 138 lajków
Iwona Hume – Zielińska – 151 lajków

Zwyciezcy proszeni są o kontakt w prywatnej wiadomości na Facebooku.