Wszystkim zapominalskim przypominamy! Dziś (21.01) Dzień Babci – jeżeli więc nie macie pomysłu na prezent, z tej okazji możecie skorzystać ze specjalnej edycji torcików przygotowanych przez Piekarnię Wiesława Żelka. Możecie także złożyć życzenia za pośrednictwem portalu – wszystkie opublikujemy!

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a jutro – 22 stycznia – Dzień Dziadka. Święta te mają w Polsce tradycję liczącą blisko pół wieku, pojawiły się bowiem w naszych kalendarzach już w latach 60. ubiegłego wieku. Moda na to święto przywędrowała do Polski ze Stanów Zjednoczonych.

To idealna okazja by obdarować seniorów laurkami, czekoladkami i drobnymi prezentami. Właśnie z tej okazji Piekarnia – Ciastkarnia Żelek przygotowała specjalną edycję tortów, którą możecie zakupić w sklepiku przy ulicy Wolińskiej w Kamieniu Pomorskim oraz wszystkich sklepach do których dostarczane są produkty kamieńskiej piekarni.

W Polsce Dzień Babci nie ma szczególnie długiej historii. W 1966 roku nowe święto babć ogłosił „Express Wieczorny”. Sam pomysł uczczenia starszych przedstawicielek naszego społeczeństwa powstał już dwa lata wcześniej w tygodniku „Kobieta i życie”. W ciągu kolejnego roku święto to popularyzował „Expres Poznański”. Dzień później obchodzimy Dzień Dziadka. To właśnie wtedy obdarowuje się dziadków drobnymi upominkami. Od rysunków i laurek, na co decydują się najmłodsze wnuczęta, po czekoladki, czy albumy ze zdjęciami.