14 grudnia br. Rynek Starego Miasta wypełnił się świątecznymi straganami i wystawcami ze specjalnie dobranym asortymentem: słodkimi przysmakami, choinkami, ozdobami świątecznymi, upominkami, miodem, a także z pyszną herbatą, pierogami, śledzikiem.

Dodatkowo o godzinie 15:00 mimo pogody, która nie rozpieszczała uczestników jarmarku ruszył program artystyczny. Na scenie jasełka zaprezentowały: dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorski, utwory oraz kolędy zaprezentowały dzieci z Kamieńskiego Domu Kultury, Zespół Ludowy „Stawnianki”, chór Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także zespół „Relax” funkcjonujący przy Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział w Kamieniu Pomorskim.

Nie zabrakło również Świętego Mikołaja. Zapewniony był również ciepły poczęstunek w postaci pierogów i barszczu. Podczas jarmarku wręczono nagrody za konkurs „Choinkowe życie odpadów” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim.

Ogromne podziękowania należą się partnerom jarmarku, przede wszystkim: Klubowi Seniora „Lawenda”, Agencji Artystycznej Grand Music prowadzonej przez panów Dariusza Gołdyna i Sebastiana Wodzińskiego. Dziękujemy także Panu Valeriemu Burianenko z Kamieńskiego Domu Kultury za obsługę muzyczną, Zespołowi Ludowemu „Stawnianki”, Polskiemu Związkowi Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział w Kamieniu Pomorskim, Kamieńskiemu Uniwersytetowi Trzeciego Wieku, Pracownikom PGK w Kamieniu Pomorskim.

Dziękujemy Mikołajowi – Markowi, który mimo złej pogody przybył na Rynek w Kamieniu Pomorskim rozdając dzieciom tym małym i większym słodkości. Gorąco dziękujemy wystawcom, którzy przyjęli zaproszenie do jarmarku, artystom uczestnikom jarmarku, mieszkańcom i gościom.

źródło:
UM w Kamieniu Pomorskim