W piątek zapadła ostateczna decyzja dotycząca niedzieli handlowej 6 grudnia. Po ponad tygodniu prac w Sejmie i Senacie Andrzej Duda podpisał ustawę, dzięki której sklepy będą otwarte.

Dodatkowa niedziela handlowa ma związek z panującą pandemią koronawirusa. Dając Polakom dodatkowy dzień bez ograniczeń w handlu, politycy mają nadzieję na „rozładowanie” galerii handlowych w okresie przedświątecznym. Przypominamy, że zgodnie z dotychczasowymi przepisami w grudniu miało się odbyć jedynie 7 niedziel handlowych. Sklepy były otwarte w ostatnią niedzielę stycznia, dwie niedziele w kwietniu, a także w ostatnie niedziele czerwca i sierpnia.

Niedziela handlowa w grudniu 2020 przypadnie również 13 i 20 grudnia. Dzięki wprowadzonym zmianom w przepisach, w ostatnim miesiącu tego roku będą miały miejsce aż trzy niedziele handlowe tak jak w 2019 roku. Ponieważ 6 grudnia to niedziela handlowa, otwarte będą mogły być zarówno lokale w galeriach handlowych, jak i wszystkie pozostałe sieci handlowe.

Przypominamy, że w grudniu napotkamy na kilka utrudnień związanych z zakazem handlu. Zakupów nie zrobimy na pewno 25 i 26 grudnia, czyli w Boże narodzenie. 24 grudnia sklepy będą otwarte jedynie do godziny 14, ponieważ później obowiązuje zakaz handlu.